چهارشنبه 28 دی 1401
16:09:32

پر کن آمپول و ویال تزریقی

دسته بندی ها
دسته‌ها

پر کن آمپول و ویال تزریقی

آمپول‌ها و ویال‌های تزریقی در صنایع مختلفی چون داروسازی، دامپزشکی، آرایشی و حتی صنایع غذایی کاربرد دارند. یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های مرتبط با این وسایل، دستگاه پر کن آمپول و ویال تزریقی است. این در کارخانه‌‌های تولید دارو کاربرد مختلفی دارند. شرکت شیمی داروی میخک در این مقاله اطلاعات مفیدی درباره دستگاه پر کن آمپول و ویال تزریقی ارائه می‌دهد که می‌تواند راهنمای مناسبی برای افرادی که قصد خرید محصول را دارند، باشد.

 

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

پر کن آمپول و ویال تزریقی چیست؟

در کارخانه‌های داروسازی آمپول‌ها در تعداد زیاد باید پر شوند. انجام این فرایند به صورت اتوماتیک مزایای بسیاری دارد و کار را راحت‌تر می‌کند. از این رو دستگاه پر کن آمپول و ویال تزریقی برای هر کارخانه داروسازی الزامی است. این دستگاه برای پر کردن و سیل کردن مایعات تزریقی کاربرد دارد. اهمیتی ندارد که ویال مورد نظر شما چه اندازه‌ای است یا با چه مقدار مایع باید پر شود یا حتی دهانه آن چقدر است. با ایجاد تغییرات کوچک در برخی از قطعات و تنظیمات دستگاه می‌توانید آن را برای محصول مورد نظر خود آماده کنید. این دستگاه مطابق با استانداردهای GMP‌ طراحی شده‌ است. بنابراین احراز کیفیت آن کار سختی نیست.

ویژگی‌های دستگاه

 • جنس قطعات دستگاه ویال از استنلس استیل است. قطعاتی که با مواد دارویی در تماس هستند از استنلس استیل ۳۱۶ ساخته می‌شود. بخش‌های دیگر دستگاه با استنلس استیل ۳۰۴ ساخته شده‌اند.
 • این دستگاه دارای دریچه‌ای است که کار تمیز کردن آن را آسان می‌کند. همچنین قطعات مختلف آن در دسترس قرار دارند. بنابراین تعمیرکاران می‌توانند راحت‌تر آن‌ها را تعمیر کنند.
 • این دستگاه‌ها معمولا به سیستم جلوگیری از تزریق در صورت عدم وجود ویال است. همچنین ابزاری در آن وجود دارد که دهانه ویال را درست در مرکز قرار می‌دهد تا مایع تزریقی کامل داخل آن بریزد.
 • این دستگاه‌ها با ظرفیت‌های مختلف طراحی و تولید می‌شوند و می‌توانند با توجه به نیاز مشتری کاربرد داشته باشند.
 • این دستگاه برای پر کردن ویال‌ها با حجم ۲ تا ۲۵۰ سی‌سی مناسب است.
 • این دستگاه با دقتی حدود ۱% کار می‌کند. بنابراین کم‌ترین میزان خطا را دارد.
بیشتر بخوانیم : خط تولید واکسن

کاربرد پر کن آمپول و ویال تزریقی

به طور کلی دستگاه‌های پر کن در تمام صنایع تولیدی کاربردهای متنوعی دارند. کاربرد پر کن آمپول و ویال تزریقی نیز از نام آن مشخص است. داروهای تزریقی، آمپول‌های مورد نیاز برای حیوانات و آمپول‌های آرایشی با استفاده از این دستگاه در ویال‌های مخصوص ریخته می‌شوند.

تولیدکنندگان دستگاه توصیه می‌کنند که در کنار آن از دستگاه‌های سیل کننده و لیبل زن نیز استفاده کنید. ترکیب این سه دستگاه خط تولید داروهای تزریقی شما را کامل می‌کند. در ادامه به کاربردهای این دستگاه به صورت جزئی‌تر اشاره کرده‌ایم.

 • پر کردن آمپول در تعداد بالا.
 • پر کردن آمپول و ویال با اندازه‌های مختلف.
 • پر کردن ویال‌هایی با اندازه دهانه گوناگون.
 • مناسب برای مایعات تزریقی که باید بدون دخالت دست و کاملا به صورت استریال وارد ویال شوند.
 • مناسب برای حجم‌های خیلی کم که با استفاده از دست یا سایر دستگاه‌ها نمی‌توانند وارد ویال‌ها شوند.

هزینه پر کن آمپول و ویال تزریقی

هزینه خطوط تولیدی مختلف و دستگاه‌های داروسازی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. دستگاه پر کن آمپول و ویال تزریقی نیز از این قاعده مستثنی نیست. بسیاری از قطعات این دستگاه‌ها وارداتی هستند. بنابراین قیمت آن‌ها به قیمت ارز بستگی دارد و باعث می‌شود هزینه‌های خرید، نگهداری و تعمیرات در هر بازه زمانی متفاوت باشد.

علاوه بر آن دستگاه‌های پر کن آمپول و ویال تزریقی در یک مدل و از یک برند نیستند. مشتریان باید با توجه به نیاز خود دستگاه درست را خریداری کنند. برای این کار نیز به مشورت با افراد متخصص در این زمینه نیاز دارند. متخصصین می‌توانند دستگاه مناسب را به شما معرفی کنند و بعد از تعیین تمام جزئیات قیمت تمام شده را بگویند.

کارشناسان میخک فارما آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه دستگاه‌ پر کننده آمپول به شما هستند. راه‌های ارتباطی ما در سایت درج شده است.

بیشتر بخوانیم : خط تولید جامدات

دلایل استفاده از پر کن آمپول و ویال تزریقی

آمپول‌ها و ویال‌ها برای صنایع مختلف کاربرد دارند. بسیاری از محصولات مورد نیاز ما در ویال‌ها قرار دارند و عرضه می‌شوند. ویال‌ها برای محصولاتی که تمیز ماندنشان اهمیت بسیاری دارد یا حجم آن‌ها کم است، کاربرد دارند. مهم‌ترین دلایلی که باعث شده است کاربران از دستگاه پر کن آمپول و ویال تزریقی استفاده کنند، عبارت است از؛

 • سرعت کار بالا.
 • رعایت کامل نکات بهداشتی و استانداردهای لازم.
 • صرفه‌جویی در هزینه و زمان.
 • تأمین نیاز کارخانه برای پر کردن انواع مختلف ویال‌ها.

مزایای پر کن آمپول و ویال تزریقی

می‌توان گفت کاربردها و دلایلی که در قسمت‌های قبلی به آن‌ها اشاره کرده‌ایم، جزو مزیت‌های آن نیز محسوب می‌شوند. استفاده از نیروی انسانی برای پر کردن آمپول‌ها مشکلات بسیاری دارد. اولین مشکل این است که احتمال بروز خطای انسانی نسبت به دستگاه بیشتر است.

نقطه ضعف دوم این است که در بازه‌های زمانی پرکار مانند شیوع یک بیماری که باید آمپول‌های بیشتری تولید شود، سرعت نیروی کار پاسخگوی نیاز بازار نخواهد بود. همچنین حضور انسان‌ها در محل‌هایی چون اتاق تمیز یا اتاق آمپول پر کنی ممکن است باعث ورود آلودگی به فضا شود. اگر این آلودگی‌ها به داروها وارد شوند، خسارات جبران ناپذیری به وجود خواهد آمد.

دستگاه پر کن آمپول و ویال تزریقی تمام این مشکلات را حل کرده است. بنابراین مزیت‌های بسیاری دارد که صاحبان کارخانه‌های داروسازی، دامپزشکی و آرایشی را متقاعد کرده از آن استفاده کنند.

 

جمع‌بندی

در این مقاله اطلاعات کلی مورد نیاز متقاضیان خرید پر کن آمپول و ویال تزریقی ارائه شد. اما این افراد به اطلاعات جزئی‌تری نیاز دارند تا بتوانند دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند. این اطلاعات باید با توجه به نیاز آن‌ها ارائه شود. بنابراین کارشناسان این حوزه باید مشتریان را راهنمایی کنند و پیش از خرید به آن‌ها مشاوره دهند. این یکی از خدمات میخک فارما است که به شما عزیزان ارائه می‌شود. همانطور که گفته شد، راه‌های ارتباطی ما در سایت درج شده است و شما می‌توانید با کارشناسان حرفه‌ای میخک فارما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید